Features
Specifications
National catalog model V2153. 1/4 In. x 4-1/4 In. Screw Hook with Storm Shine finish.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780029949 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H3 |
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 3.25" |
| Package Height (in) | 6.75" |
| Manufacturer Part Number | N820-102 |
| Diameter | 1/4 In. |
| Length | 4.25 In. |
| Coating | Storm Shine |
| Material | Steel |
| Hex Nuts Included | No |
| Width | 0.225 In. |
| Thickness | 0.125 In. |
| Finish | Storm Shine |