Features
Specifications
National catalog model V2040. Ceiling Hook with Storm Shine finish is designed for hanging home and industrial products. Storm Shine Finish for style and high resistance to corrosion and abrasion. Sharp screw point design bites into wood easily and quickly for painless installation.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780030204 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H3 |
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 3.25" |
| Package Height (in) | 7.00" |
| Manufacturer Part Number | N820-122 |
| Width | 1.69 In. |
| Overall Length | 4-1/8 In. |
| Finish | Storm Shine |
| Material | Steel |
| National Model No. | V2040 |