Features
Specifications
Flexible for safety and ease of cleaning. Spring helps prevent wall damage. 3 in projection. Polybagged.
- Helps prevent damage to the wall
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780012996 |
| Package Length (in) | 0.60" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | N830-155 |
| Finish | Antique Brass |
| Height | 7.1 in |
| Includes | Screws |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Baseboard Wall |
| Projection Size | 3 in |