Features
Specifications
3 In. Powell Wall Door Stop is designed to prevent a door from damaging a wall or wall moulding. Hardware included.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780029383 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H3 |
| Package Length (in) | 16.93" |
| Package Width (in) | 7.09" |
| Package Height (in) | 4.72" |
| Manufacturer Part Number | N830-531 |
| Finish | Satin Nickel |
| Base Material | Aluminum |
| Projection (In.) | 3 In. |
| Mount Type | Screw |