Features
Specifications
3 In. Powell Handrail Bracket secures a wooded handrail to wall, stud or other structurally sound surface. Zinc construction. Screws included.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780029369 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H3 |
| Package Length (in) | 8.00" |
| Package Width (in) | 7.00" |
| Package Height (in) | 8.00" |
| Manufacturer Part Number | N830-534 |
| Material | Zinc/Steel |
| Style | Powell |
| Finish | Brushed Gold |