Features
Specifications
Visual pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613181625 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I1 |
| Package Length (in) | 14.80" |
| Package Width (in) | 4.60" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | N181-628 |
| Diameter | 1-1/4 in |
| Finish | Aluminum |
| Length | 11-1/8 in |
| Material | Steel |
| Opening Angle | 90 deg |
| Rod Diameter | 5/16 in |