Features
Specifications
Steel brackets and chain; spring steel. Zinc-plated finish. Designed to absorb shock, preventing wind damage to screen and storm doors and door closers. For screen and storm doors.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613349247 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I1 |
| Package Length (in) | 7.80" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N349-241 |
| Finish | Black |
| Material | Steel |