Features
Specifications
Steel frame and spring, rubber rollers. Zinc-plated. Closing action of door engages catch and releases strong steel spring. Packed 1 in a visual pack with screws.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613192775 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I1 |
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | N192-773 |
| Base Material | Steel |
| Material | Rubber |
| Finish | Zinc Plated |