Features
Specifications
Designed for mounting National's #152 brackets. Phillips truss screws, 4 each of 7 x 1/2 in and 7 x 1-1/2 in. Visual-pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613206151 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section H4 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N206-151 |
| Drive Type | Phillips |
| Finish | Antique Bronze |
| Head Type | Truss |
| Includes | (4) 7 x 1-1/2 in (4) 7 x 1/2 in Screw |
| Material | Steel |
| Suitable for | National 152 Brackets |