Features
Specifications
National catalog Model V160. Designed for use in bedrooms, bathrooms, closets, and more. Extra heavy for added strength. Decorative ball tip design. Die-cast zinc. Projection: 3".
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613248366 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H3 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N248-369 |
| Finish | White |
| Material | Zinc Die-Cast |
| Height (In.) | 2.35 |
| Width (In.) | 1.06 |
| Projection (In.) | 3 |
| Screws Included | Yes |