Features
Specifications
Manufactured of steel wire, this hook is designed for use in bedrooms, bathrooms, closets and more. 3" projection. Bright brass finish. Packed 2 each.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613186866 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N186-866 |
| Finish | Bright Brass |
| Material | Steel |
| Height (In.) | 2.2 |
| Width (In.) | 0.3 |
| Projection (In.) | 3 |