Features
Specifications
National catalog model No. V1841. Miniature brass. Designed to add a decorative appearance to small chests, jewelry boxes, craft projects, etc. Product hook and loop design can be used for left or right hand applications. Decorative solid brass. Solid brass fasteners. 2 per pack. Fasteners included.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613211933 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 19, Section I3 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N211-938 |
| Finish | Solid Brass |
| Length | 1-5/16 In. |
| Width | 1-3/32 In. |
| Material | Solid Brass |
| Type | Minature |
| Mounting | Non-Handed |