Features
Specifications
National catalog No. V1842. Steel with bright brass-plated finish. Latches for a tight secure closing. Surface mount. Use to secure trunks, chests, cases, tool boxes, and other items. 2 per pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613208568 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | N208-561 |
| Finish | Bright Brass |
| Material | Steel |
| Length | 2-7/16 In. |
| Width | 1 In. |