Features
Specifications
National catalog model No. V1848. Miniature brass. Designed to secure trunks, chests, cases, and other items. latches for a tight, secure closing. Surface mount. Made of steel. 2 per pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613208599 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | N208-595 |
| Finish | Brass |
| Material | Steel |
| Length | 3-1/2 In. |
| Width | 1-3/4 In. |