Features
Specifications
Gallery Series door stop is constructed of solid brass. Rubber bumper. Diameter: 1-3/4". Height: 1-1/8".
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613215832 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H4 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N215-830 |
| Type | Dome |
| Style | Low Style |
| Diameter | 1-3/4 In. |
| Finish | Chrome |
| Material | Solid Brass |
| Height | 1-1/8 In. |