Features
Specifications
Solid Brass ceiling hook is designed for hanging home and industrial products. Manufactured from solid brass wire for durability.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613192270 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H1 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | N192-278 |
| Width | 13/16 In. |
| Overall Length | #6, 3-3/8 In. |
| Finish | Solid Brass |
| Material | Solid Brass |
| Thread Length | 1 In. |
| Wire Diameter | 0.19 In. |
| National Model No. | 2041 |