Features
Specifications
National Hardware V2524 Suction Cup, Working Load Limit: 2 lb, Hook Material: Steel, Base Material: PVC, Base Color: Clear
- Used to hang a variety of lightweight items on non-porous surfaces
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613259942 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H5 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | N259-945 |
| Base Color | Clear |
| Base Material | PVC |
| Hook Material | Steel |
| Working Load Limit | 2 lb |