Features
Specifications
National Hardware V2527 D-Ring Hanger, 35 lb Weight, Steel, Zinc
- Collar holds the screw in place for easy installation
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613261488 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N261-487 |
| Finish | Zinc |
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 35 lb |