Features
Specifications
National Hardware V2530 Picture Hanger, 50 lb Weight, Steel, Brass
- Easy to install, no stud needed
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613260047 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I1 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N260-042 |
| Finish | Brass |
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 50 lb |