Features
Specifications
Sawtooth edge eliminates crooked pictures. Anchor wire picture hangers attach to the back of a frame and these hangers are self leveling and easy to install with the nails included. Available in both small and large sizes.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613260184 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N260-182 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |
| Type | Sawtooth |
| Hardware Included | Yes |