Features
Specifications
National Hardware V2539 Hanger, 75 lb Weight, Steel, Zinc, Dimensions: 1-3/4 in L x 1-1/2 in W, Flush Mounting
- Forms an interlocking mount for easy installation
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613260207 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I1 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N260-208 |
| Dimensions | 1-3/4 in L x 1-1/2 in W |
| Finish | Zinc |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Flush |
| Weight Capacity | 75 lb |