Features
Specifications
National Hardware V2565 Braided Wire, 20 lb Weight, Galvanized Steel, 25 ft L
- Easy to twist while retaining strength
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613260306 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I1 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N260-307 |
| Length | 25 in |
| Material | Galvanized Steel |
| Weight Capacity | 20 lb |