Features
Specifications
National Hardware V2567 Wire, Working Load Limit: 45 lb, Strands: 1, Material Gauge: 19, Stainless Steel, 0.041 in Dia, 30 ft L
- Wraps around itself and is self-tying
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613264700 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I2 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | N264-705 |
| Diameter | 0.041 in |
| Length | 30 in |
| Material | Stainless Steel |
| Material Gauge | 19 |
| Strands | 1 |
| Working Load Limit | 45 lb |