Features
Specifications
Dispenser pack - general purpose wire for a wide variety of applications around the home or workshop.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613264779 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I2 |
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Length | 50 Ft. |
| Gauge | 19 Ga. |
| Material | Galvanized Steel |
| Working Load Limit (Lb.) | 20 |