Features
Specifications
National Hardware V2568 Wire, Working Load Limit: 30 lb, Strands: 1, Material Gauge: 20, Galvanized Steel, 0.0348 in Dia, 175 ft L
- Wraps around itself and is self-tying
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613264786 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I2 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | N264-788 |
| Diameter | 0.0348 in |
| Length | 175 in |
| Material | Galvanized Steel |
| Material Gauge | 20 |
| Strands | 1 |
| Working Load Limit | 30 lb |