Features
Specifications
National Hardware V2568 Wire, Working Load Limit: 10 lb, Material Gauge: 24, Galvanized Steel, 0.023 in Dia, 250 ft L
- Wraps around itself and is self-tying
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613264809 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I2 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | N264-804 |
| Diameter | 0.023 in |
| Length | 250 in |
| Material | Galvanized Steel |
| Material Gauge | 24 |
| Working Load Limit | 10 lb |