Features
Specifications
National Hardware V2572 Tie Wire, 5 lb Weight, Nylon, Clear, 30 ft L
- Wraps around itself and is self-tying
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613265318 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I2 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | N265-314 |
| Finish | Clear |
| Length | 30 in |
| Material | Nylon |
| Weight Capacity | 5 lb |