Features
Specifications
Durable hanging plant bracket. Ideal for hanging plants, bird feeders, wind chimes, and more. Hardware included for easy installation. Can be used indoors or outdoors.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613274570 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H6 |
| Package Length (in) | 10.40" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | N274-571 |
| Arm Length | 9 In. |
| Color | White |
| Finish | White |
| Material | Steel |
| Weight Capacity (Lb.) | 15 |