Features
Specifications
Ideal to hang and position a variety of plants. Great for outdoor use. Steel construction ensures proper support. Mounting eye screw included.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613275188 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H6 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N275-180 |
| Extension | 6 In. |
| Finish | Black |
| Material | Steel |