Features
Specifications
National catalog model No. V33. 7-1/4" overall length, 1-7/8" wide. Adaptable for heavy doors. Plain steel. Packed with screws.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613103177 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | N103-176 |
| Length | 7-1/4 In. |
| Width | 1-7/8 In. |
| Finish | Zinc-Plated |
| Material | Steel |