Features
Specifications
Double hinge is designed for around-the-corner applications on lockers, chests, tool boxes and doors. All screws are covered when hasp is locked. Packed with screws.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613103290 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N103-291 |
| Type | Double Hinge |
| Length | 4-1/2 In. |
| Finish | Zinc-Plated |
| Material | Steel |
| Staple | Non-Swivel |