Features
Specifications
Draws, latches, and secures doors closed. Aligns door and jamb for a tight fit between door and door frame. Design of latch protects the padlock shackle and covers installation screws for ultimate security. Includes matching round head Phillips screws. Zinc-plated.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613208513 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N208-512 |
| Size | 2-3/4 In. |
| Finish | Zinc-Plated |