Features
Specifications
Designed to secure a wide variety of doors, cabinets, boxes, trunks, etc. Provides maximum protection from corrosion. Manufactured from hot rolled steel for durability.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613348257 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Type | Safety |
| Length | 3-1/4 In. |
| Finish | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Staple | Non-Swivel |