Features
Specifications
National Hardware V571 Hinge, Hinge Type: Continuous, Surface Mounting, Stainless Steel, Stainless Steel, Dimensions: 1-1/2 in W
- Friction type pin will not fall out
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613266940 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 19, Section H6 |
| Package Length (in) | 19.40" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N266-940 |
| Dimensions | 1-1/2 in W |
| Finish | Stainless Steel |
| Hinge Type | Continuous |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Surface |