Features
Specifications
Friction type pin will not fall out. Surface mount for easy installation. Manufactured from stainless steel with stainless steel pin for corrosion resistance. Can be cut to desired length.
- Friction type pin will not fall out
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613266964 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 19, Section H6 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 74.00" |
| Manufacturer Part Number | N266-965 |
| Dimensions | 1-1/2 in W |
| Finish | Stainless Steel |
| Hinge Type | Continuous |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Surface |