Features
Specifications
National catalog model No. V807. This door chain provides security while allowing door to open partially. An economical chain fastener for a house or an apartment. Made of steel. 1 per pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613183599 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I4 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | N183-590 |
| Finish | Brass |
| Material | Steel |
| Bolt Activation | Sliding Chain |