Features
Specifications
Steel case and strike die-cast zinc bolt. Malleable iron 5/8" square reversible bolt.3 In. bolt. Supplied with screws, bolt rim and mortise strikes. Visual packed. Zinc.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613150775 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 10.00" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | N150-771 |
| Width | 5/8 In. |
| Length | 6 In. |
| Finish | Zinc Plated |
| Material | Steel |