Features
Specifications
National catalog model V836. Pinch-outs on bolts allow cane to be stored in the open position or locked in the closed position. Nonadjustable throw. Ornamental mounting brackets. 1/2-inch x 12-inch.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613165908 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S1 |
| Package Length (in) | 15.00" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | N165-902 |
| Length (In.) | 12 |
| Diameter (In.) | 0.5 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |
| Color | Black |