Features
Specifications
National catalog model No. V853 gate latch cable, stainless steel. Ideal for opening gate latch from opposite side of latch. Easy installation.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780017533 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S1 |
| Package Length (in) | 7.80" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N109-009 |
| Material | Steel |