Features
Specifications
National model No. VKA825 utility lock. Designed for locking wood or metal cabinet doors and drawers. Yale Y13 or Cole B1 key blank. Die-cast Zinc body. Bar, face plate and parts made of steel.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613185289 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I4 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | N185-280 |
| Size | 1/2 In. |
| Color | Chrome |
| Material | Steel |
| Hole Diameter | 1/2 In. |
| Keyed | Keyed Alike |
| Key Number | Yale Y13 or Cole B1 |