Nature's Way
Cedar Bee House
SKU: PWH1
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
Cedar bee house attracts pollinating insects, including solitary bees. Naturally maintain and improve the health of the plants in your yard, landscape, or garden by attracting these beneficial insects!
- Attract gentle solitary bees capable of pollinating up to 20x that of honeybees to help your plants reach their full potential
- Easy-mount hanger
| Brand | Nature's Way |
|---|---|
| UPC | 850023007810 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section I2 |
| Package Length (in) | 3.75" |
| Package Width (in) | 5.50" |
| Package Height (in) | 8.00" |
| Manufacturer Part Number | PWH1-AST |
| Width | 5.5" |
| Height | 8" |
| Depth | 3.75" |
| Color | Assorted |
| Material | Cedar |
| Weight | 2 lb |