Features
Specifications
Plow Bolt, 7/16 in, 2-1/2 in Thread Length, Right Hand Thread Direction, #3 Head Type, 1/2 in Head Diameter, Steel, Zinc CR+3, Grade 5 Grade
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section W5 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Thread Size | 7/16 in |
| Thread Length | 2-1/2 in |
| Thread Direction | Right Hand |
| Head Type | #3 |
| Head Diameter | 1/2 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc CR+3 |
| Grade | Grade 5 |