WIESE
7 x 1/4 in 6 mm Carbon Steel Plow Shovel
SKU: 31004
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$10.99
Features
Specifications
Plow Shovel, 7 x 1/4 in Blade Width, 6 mm Blade Thickness, Carbon Steel Blade
- 6mm thick high carbon heat treated steel
- Built in bolt protector
- Also available hard-faced
| Brand | WIESE |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section W5 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 4.40" |
| Manufacturer Part Number | S32-0019 |
| Blade Width | 7 x 1/4 in |
| Blade Thickness | 6 mm |
| Blade Material | Carbon Steel |