Features
Specifications
Test plug, 1 in Fitting, PEX, 80 psi, Brass
| Brand | SHARKBITE |
|---|---|
| UPC | 697285606005 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section I2 |
| Package Length (in) | 5.80" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Fitting Size | 1 in |
| Connection Type | PEX |
| Pressure Rating | 80 psi |
| Material | Brass |