Features
Specifications
Downloads
Plug and Connector
- Quality Materials.
- Durability.
- Time-tested Design.
- For covering patents, see www.legrand.us/patents.
- UL Listed
| Brand | Pass & Seymour |
|---|---|
| UPC | 785007863666 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section C1 |
| Package Length (in) | 5.88" |
| Package Width (in) | 3.13" |
| Package Height (in) | 3.13" |
| Manufacturer Part Number | SA155CC10 |
| Height | 5.5 in |
| Length | 6.1 in |
| Color | Brown |
| Weight | 134.2 lb |
| Product Line | Pass & Seymour |
| Width | 4.0 in |
| Product Volume | 0.048 |
| Country of Origin | China |