Features
Specifications
Downloads
Plug Fuse
| Brand | Bussmann |
|---|---|
| UPC | 051712274760 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D3 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | BP/MB-20 |
| Height | 12 IN |
| Length | 19.19 IN |
| Width | 13.6 IN |
| Weight | .111 LB |
| Special Features | Packaging type blister pack |
| Voltage Rating | 125V |
| Amperage Rating | 20A |
| Material Type | Brass threaded plastic body |
| Base | Edison |