Plumbeeze
1/2" 304SS CORED PLUG ISO4144
SKU: P12S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.99
Features
Specifications
Boshart recommends using both Gray Stainless Steel PTFE Tape & Gray Magic Pipe Thread Compound together for joining stainless steel threaded fittings
- Use with air, water, oil, natural gas, steam
| Brand | Plumbeeze |
|---|---|
| UPC | 777808459605 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H1 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | SS304P-05 |
| Country of Origin | China |
| Length | 0.7500 INCH |
| Height | 0.8500 INCH |
| Width | 0.7500 INCH |
| Weight | 0.0600 POUND |