Plumbeeze
1" 304SS 45' ELBOW SP114
SKU: L1S45
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
Boshart recommends using both Gray Stainless Steel PTFE Tape & Gray Magic Pipe Thread Compound together for joining stainless steel threaded fittings
| Brand | Plumbeeze |
|---|---|
| UPC | 642557602995 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H2 |
| Package Length (in) | 2.40" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | SSH304E4-10 |
| Country of Origin | China |
| Length | 2.5500 INCH |
| Height | 1.7500 INCH |
| Width | 1.8500 INCH |
| Weight | 0.4900 POUND |