Features
Specifications
Downloads
Plumbeeze Poly Fittings are economical and have good chemical resistance.
| Brand | Boshart Industries |
|---|---|
| UPC | 777808222377 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section H5 |
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 1.75" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Manufacturer Part Number | PPP-05 |
| Country of Origin | Canada |
| Length | 0.6500 INCH |
| Height | 1.7500 INCH |
| Width | 0.6500 INCH |
| Weight | 0.0100 POUND |