Features
Specifications
Polypropylene fitting for polyethylene pipe.
| UPC | 777808222391 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section H5 |
| Package Length (in) | 1.80" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Single Fitting Size | 1 In. |
| Connection Type | Insert |
| Material | Polypropylene |
| Fitting Type | Plug |